Ogłoszenia Duszpasterskie –31 marzec 2019

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE 31 MARZEC 2019

1. Dziś rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne i Szkolne. Bardzo serdecznie witamy, rekolekcjonistę, o. Kamila Wolana – Palotyna, który będzie naszym przewodnikiem w czasie rekolekcji. Życzymy wszystkim obfitości darów Ducha Świętego.
  2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych – Droga Krzyżowa
    w każdy piątek po Mszy św. wieczornej o godz.17:30 z modlitwami za zmarłych. Dzieci mają swoją Drogę Krzyżową w sobotę o godz. 10:00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedzielę o godz.16:15
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca- po rannej mszy św. nabożeństwo powołaniowe, I piątek miesiąca – po rannej i wieczornej mszy św. nabożeństwo do NSP Jezusa, I sobotę miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi Panny.
  5. Spowiedź św. dla uczniów szkoły podstawowej przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 16:00. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17:00.
  6. Młodzież naszej parafii zapraszamy na Mszę młodzieżową w piątek o godz. 19:00. Spowiedź dla młodzieży przed Mszą św. o godz. 18:30.
  7. Dzieci Maryi zapraszają na swoje spotkania do salki na probostwie w sobotę po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  8. Zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii w piątek 12 kwietnia. Wspólną Drogę krzyżową rozpoczniemy o godz. 18:00 przy placu zabaw na Osiedlu na Wzgórzu.
  9. W sobotę 13 kwietnia o godz. 15:00 nasza parafia wspólnie z parafią N.M.P. Królowej Polski
    w Czernicy będzie prowadziła Drogę Krzyżową na Kalwarii Pszowskiej.
  10. Odwiedziny chorych w naszej parafii w sobotę 13 kwietnia. Chorych można zgłaszać
    w zakrystii po każdej Mszy św., zaś w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

– w środę o godz. 19:30
– w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

1. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  2. W kancelarii parafialnej są do nabycia świece Wielkanocne Dzieło CARITAS w cenie 5 zł.
  3. W czwartek 4 kwietnia przy naszej parafii odbędzie się zbiórka sprzętu elektrycznego
    i elektronicznego. Elektrośmieci będzie można przynosić od poniedziałku na farski plac, gdzie będzie składowany.
  4. Zachęcamy wszystkich dorosłych mężczyzn do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: edk.org.pl
  5. W poniedziałek 1 kwietnia w godzinach od 8:00 do 14:00 zostanie uruchomiony dodatkowy, jednodniowy punkt obsługi podatnika w budynku Urzędu Miasta Rydułtowy. Serdecznie zapraszamy.