Ogłoszenia Duszpasterskie –24 marzec 2019

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 MARZEC 2019

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Jutro w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.
  3. Zapraszamy parafian do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

–        Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.16:15

–        Droga Krzyżowa w piątek dla Młodzieży i Dorosłych po wieczornej Mszy św. o godz. 17:30

–       Droga Krzyżowa w sobotę dla Dzieci Szkolnych o godz. 10:00

Przed Drogą Krzyżową czytane będą zalecki, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Pobożne              odprawienie Drogi Krzyżowej daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

1. Dzieci Maryi zapraszają na swoje spotkania do salki na probostwie w sobotę po nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Spotkanie będzie trwało do godz. 11:30.
  2. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. Od najbliższej soboty 30 marca rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne, zaś dzieci i młodzież szkolna ma swoje rekolekcje od poniedziałku 01 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi o. Kamil Wolan – Pallotyn. Zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tych rekolekcjach. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablotkach o także drzwiach kościoła.
  4. W sobotę 13 kwietnia o godz. 15:00 nasza parafia wspólnie z parafią N.M.P. Królowej Polski w Czernicy będzie prowadziła Drogę Krzyżową na Kalwarii Pszowskiej.

– w środę o godz. 19:30
– w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

1. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  2. W kancelarii parafialnej są do nabycia świece Wielkanocne dzieło CARITAS w cenie 5 zł.
  3. W celu zapewnienia sprawnego przebiegu akcji rozliczeń rocznych podatników podatku dochodowego od osób fizycznych za 2018 r w budynku Urzędu Miasta Rydułtowy przy ul. Ofiar Terroru 36 w poniedziałek 1 kwietnia w godzinach od 8:00 do 14:00 zostanie uruchomiony dodatkowy, jednodniowy punkt obsługi podatnika. Serdecznie zapraszamy.

PROGRAM PARAFIALNYCH

REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

30 marca – 3 kwietnia 2019 roku

30 marca – sobota:

– 17.00        –        Msza św. z nauką ogólną

31 marca – niedziela:

– Na Mszach św. od 7.00 – 17.00        –        nauka ogólna

– 16.15                                           –        Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.

1 kwietnia – poniedziałek:

– 7.30          –        Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich

– 9.00          –        rekolekcje dla Technikum i Klas Zawodowych

– 10.30        –        rekolekcje S.P. klasy I – V (w szkole)

– 11.45        –        rekolekcje S.P. i Gimnazjum klasy VI – VII

– 17.00        –        Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich

– 18.00        –        nauka stanowa dla kobiet

2 kwietnia – wtorek:

– 7.30          –        Msza św. z nauką ogólną wszystkich

– 9.00          –        rekolekcje dla Technikum i Klas Zawodowych

– 10.30        –        rekolekcje S.P. i Gimnazjum klasy VI – VIII

– 11.45        –        rekolekcje S.P. klasy I – V (w szkole)