Ogłoszenia Duszpasterskie – 10 marzec 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie – 10 marzec 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 MARZEC 2019

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna postna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.
 3. Zapraszamy parafian do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

–        Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.16:15

–        Droga Krzyżowa w piątek dla Młodzieży i Dorosłych po wieczornej Mszy św. o godz. 17:30

–        Droga Krzyżowa w sobotę dla Dzieci Szkolnych o godz. 10:00

Przed Drogą Krzyżową czytane będą zalecki, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Pobożne               odprawienie Drogi Krzyżowej daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 1. Dzieci Maryi zapraszają na swoje spotkania do salki na probostwie w sobotę po nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Spotkanie będzie trwało do godz. 11:30.
 2. W sobotę 16 marca o godz. 17:00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 17:30 w salce na probostwie.
 3. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

– w środę o godz. 19:30
– w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

 1. Kolekta przyszłej trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na remont i inwestycje
  w naszym kościele zaś przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na fundusz misyjny
  Ad Gentes.
 2. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach informuje, że w okresie od 01.03.2019 do 11.03.2019r. prowadzony jest nabór dzieci do klasy I – rocznik 2012 na rok szkolny 2019/2020. Wnioski do pobrania dostępne są w sekretariacie a także na stronie internetowej szkoły.
 3. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza bardzo serdecznie wszystkich mogących oddać krew mieszkańców naszego miasta na akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się w dniu 17.03.2019 r. w Oratorium św. Józefa w godz. 9:00 – 14:00, rejestracja dawców do godz. 13:30. W ramach akcji będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań wzroku których organizatorem jest sieć zakładów optycznych Doktor Marchewka.
 4. Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach wraz z Biblioteką Publiczną w Rydułtowach, organizuje pobyt mammobusu, w celu umożliwienia kobietom w wieku 50-69 lat wykonania bezpłatnej, cyfrowej mammografii. Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwać na Panie w dniach 13-15 marca br. przy Bibliotece Publicznej w Rydułtowach