Paczka dla Ukrainy

Paczka dla Ukrainy

„Ruszyła akcja Paczka dla Ukrainy w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego, nie mają co dać dzieciom do jedzenia. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła Caritas dla rodzin na Ukrainie, bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna w na stronie diecezjalnej Caritas w aktualnościach https://katowice.caritas.pl . Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów, umieszczenie ich w kartonowym pudle o wymiarach: szerokość 53 cm x głębokość 40 cm x wysokość 26 cm. Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg. Do paczki wkładamy również list napisany po ukraińsku, którego treść jest również do pobrania ze strony internetowej Caritas (także na stronie naszej parafii). Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia. Gotowe kartony przekazujemy w naszym przypadku do magazyny OSP na ulicy Traugutta i w Radoszowach). Prosimy, aby wśród parafian znaleźli się wolontariusze, którzy własnym transportem przewiozą zebrane paczki do najbliższego ośrodka naszej diecezjalnej Caritas.

LISTA PROPONOWANYCH PRODUKTÓW (KLIKNIJ MNIE)

LIST DO POBRANIA 1 SZTUKA NA KARTCE A4 (KLIKNIJ MNIE)

LIST DO POBRANIA 2 SZTUKI NA KARTCE A4 (KLIKNIJ MNIE)

TŁUMACZENIE LISTU NA J. POLSKI (KLIKNIJ MNIE)

Obraz zawierający tekst, wewnątrz, elementy, torba Opis wygenerowany automatycznie