Ogłoszenia duszpasterskie – 27 lutego

Ogłoszenia duszpasterskie – 27 lutego

8 NIEDZIELA ZWYKŁA
27.02.2022

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. 

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dziś po mszach świętych oraz w środę popielcową przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 3. Dziś rozpoczynamy 40–godzinne nabożeństwo. Polega ono na całodniowej adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dzisiaj adoracja od godz. 12:00 do 17:00, w poniedziałek i wtorek po rannej Mszy św. od 8:00 do godz. 12:00 i od 15:00 do godz. 17:00.
 4. Dziś po mszach św. można zabrać sobie zdrapkę wielkopostną. Zdrapka wielkopostna to duchowe ćwiczenie pozwalające lepiej przeżyć czas Wielkiego Postu.
 5. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, które kończy I Niedziela Wielkiego Postu-Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do księgi Abstynencji.
 6. W najbliższą środę 02 marca przypada Środa Popielcowa, z całym kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości, w tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. o godz. 7:30, 09:00, 17:00 i 19:00, w czasie każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem.
 7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spowiedź: we wtorek o 17.40 klasy 8A i 8B, a o 18.10 klasy 8C i 8D. Wszystkich kandydatów zapraszamy na mszę św. w środę popielcową o godz. 19.00.
 8. Przed Środą Popielcową i I Piątkiem zapraszamy dzieci Szkoły Podstawowej do comiesięcznej spowiedzi we wtorek od godz. 16:00 i w I piątek na mszę szkolną o 17.00.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, Piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe po porannych Mszach św.
 10. W Wielkim Poście zapraszamy w niedziele o godz. 16:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. diakon Mikołaj Kupka. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki po wieczornej Mszy św. W czasie Drogi Krzyżowej czytane będą zalecki, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Dzieci szkolne zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdą sobotę o godz. 10:00.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli to Jałmużna Postna.
 2. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 12 marca. Chorych można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz zakrystii po każdej mszy św.
 3. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.