Ogłoszenia duszpasterskie – 31 październik

NIEDZIELA ZWYKŁA

31 PAŹDZIERNIKA 2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 75% zajmowanych miejsc.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Jutro w poniedziałek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje w tym dniu cześć wszystkim, którzy odeszli do chwały niebieskiej. Porządek Mszy św. tak jak w niedziele.
    O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo żałobne za zmarłych. Msza św. wieczorna będzie po zakończonych modlitwach na cmentarzu o godz. 16:15. (Msza będzie recytowana)
  3. We wtorek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy, Spowiedź św. i Komunia św., jak również zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można zyskać do końca listopada nawiedzając cmentarz oraz spełniając powyższe warunki.
  4. 2 Listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  5. Zapraszamy Róże Różańcowe na konferencję we wtorek 2.11 na godz. 16:40
  6. Od wtorku 2 listopada do 8 listopada przed Mszą św. ranną wspominamy zmarłych zalecanych,
    a po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 różaniec za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych zalecanych można składać przy wejściu do zakrystii. Kartki na zalecki są wyłożone z tyłu kościoła
    -w środę o godz. 19:30,
    – w sobotę od godz. 16:00.
  8. W środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. U. Chorych.
  9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca – po rannych mszach św. zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  10. Dzieci szkolne zapraszamy na spowiedź w czwartek na godz. 16:00 i mszę św. szkolną w piątek
    o godz. 17:00.
  11. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy 8c i 8d na konferencję
    i spowiedź w środę 3 listopada o godz. 18:15, natomiast klasy 8a i 8b w czwartek 4 listopada
    na godz. 18:15. Wszystkich kandydatów zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 17:00.
  12. W przyszłą niedzielę 7 listopada zapraszamy na mszę św. o godz. 11:00 w 39 rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
  13. Przypominamy o przedłużeniu miejsca cmentarnego za zmarłych po 20 latach spoczywających
    na naszym cmentarzu.
  14. Odwiedziny chorych w sobotę 13 listopada. Chorych można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św., jak również w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  15. Pragniemy poinformować rodziców, którzy będą posyłali dzieci do Wczesnej i I Komunii o zmianie terminów. Począwszy od 2023 roku Wczesne Komunie będą zawsze 3 maja. Natomiast Komunia dzieci klas trzecich będzie zawsze w sobotę przed pierwszą niedzielą maja. W 2023 roku I Komunia będzie w sobotę 6 maja, a w 2024 roku komunia przypadnie 4 maja.
  16. Zapraszamy narzeczonych na nauki przedmałżeńskie. Odbędą się one w dniach od 19 do 21 listopada w parafii św. Jerzego w Rydułtowach. Zainteresowanych prosimy o zapisy przez portal: narzeczenikatowicka.pl
  17. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Archidiecezję.