Ogłoszenia duszpasterskie – 29 sierpień

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 sierpień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 NIEDZIELA ZWYKŁA 29 SIERPNIA 2021
 

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 75% zajmowanych miejsc.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. W każdą środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do MBU Chorych.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu: -w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec
 4. W tym tygodniu przypada: I czwartek – po rannej mszy św. nabożeństwo
  powołaniowe, I piątek – po rannej mszy św. nabożeństwo do NSP Jezusa i I sobota – po. rannej mszy św nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą mszą św.
 5. Dzieci zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny i katechetyczny
  w I piątek miesiąca na godz. 17:00. Na zakończenie mszy św. poświęcimy dzieciom klas pierwszych tornistry oraz przybory szkolne. Spowiedź dzieci szkoły podstawowej w I czwartek od godz. 16:00.
 6. W sobotę dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.
 7. W przyszłą niedzielę dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie w katedrze.
 8. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 9. W czwartek 2 września przy naszej parafii odbędzie się zbiórka sprzętu elektrycznego
  i elektronicznego. Elektrośmieci będzie można przynosić od poniedziałku na farski plac, gdzie będzie składowany.
 10. Odpowiadając pozytywnie na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w niedzielę 5 września przy parafii pw. Św. Jerzego w Rydułtowach będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej i zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie się znajdował w/w kościele.
 11. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza wszystkich mogących oddać krew na akcję honorowego odwadnia krwi, która odbędzie się dzisiaj 29.08.2021 r. na Rydułtowskim Rynku w godz. 9:00 – 14:00. W godzinach 9:00 – 13:00 pokazy pierwszej pomocy oraz sprzętu OSP Rydułtowy, dmuchany zamek strażacki tor przeszkód + strażacka niespodzianka.