Ogłoszenia duszpasterskie – 26 grudzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 26 grudzień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 26 GRUDNIA 2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 30% zajmowanych miejsc nie wliczając w to osób zaszczepionych.

  1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ oraz KUL.
  2. W poniedziałek przypada święto św. Jana Ewangelisty, w tym dniu tradycyjnie święcimy wino.
  3. We wtorek 28 grudnia święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, jak również matki oczekujące potomstwa na Mszę św. o godz. 7:30. Po Mszy św. będzie udzielone błogosławieństwo dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa.
  4. W środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych.
  5. W piątek ostatni dzień roku pańskiego 2021. Zapraszamy parafian na Mszę św. na zakończenie starego roku o godz. 17:00.
  6. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok 2022). Msze św. jak w niedzielę. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na WŚSD.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na naszą parafię.
  8. Nie ma w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą. Parafian zapraszamy na Msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic według porządku zamieszczonego w naszej gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne kolędowanie.
    W czasie Mszy św. „kolędowych”:

-Zostanie zebrana kolekta „kolędowa” na potrzeby oraz remonty w naszej Parafii, a ministranci będą rozprowadzać pobłogosławioną kredę i mirrę. Ofiary złożone ministrantom będą przeznaczone na ich wakacyjne rekolekcje. Za wszelkie dary złożone na ten cel składamy gorące „Bóg zapłać”.

 

 

NIECH NOWONARODZONY JEZUS WEJDZIE W PROGI WASZYCH DOMÓW PRZYNOSZĄC POKÓJ, RADOŚĆ I POMNOŻENIE WSZELKIEGO DOBRA, PŁYNĄCEGO Z TAJEMNICY MIŁOŚCI, KTÓRA PRZYSZŁA NA ŚWIAT.