Ogłoszenia duszpasterskie – 26 czerwiec 2022

Ogłoszenia duszpasterskie – 26 czerwiec 2022

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.202 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Serdecznie witamy w naszej parafii o. Michała Ciemięgę, który poprowadzi w naszej parafii Misje Intronizacyjne Najświętszego Serca Pana Jezusa. Plan Misji znajduje się w gablotkach, na stronie internetowej parafii, a także w gazetce parafialnej. Podczas trwania Misji, tak by umożliwić wszystkim parafianom zwłaszcza pracującym udział w mszach św. oraz nabożeństwach, msze św. wieczorne w tygodniu zostają przeniesione z godziny 17:00 na godz. 19:00.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 4. W przyszłą niedzielę 3 lipca przypada Odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa w int. parafian zostanie odprawiona o godz. 11:00. Nieszpory odpustowe o godz. 16:15
 5. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Od poniedziałku 4 lipca do końca sierpnia zostaje zmieniony porządek mszy świętych. W niedziele msze św. będą o godz. 7:00, 11:00 oraz o godz. 17:00. Nie będzie mszy św. o godz. 9:00.
  Msze św. w tygodniu będą sprawowane według następującego porządku:
  poniedziałek – godz. 07:30
  wtorek – godz. 17:00
  środa – godz. 07:30
  czwartek – godz.17:00
  piątek – godz. 07:30
  sobota – 08:00 oraz godz. 17:00
  Ksiądz wikary Łukasz przyjmuje intencje wakacyjne na miesiąc lipiec.
 6. Kancelaria parafialna w okresie wakacji będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 10:00, zaś w piątek tylko w godzinach popołudniowych od godz. 16:00 do 17:00.
 7. Parafia św. Jerzego w Rydułtowach pragnie poinformować, że od 3 lipca przez cały okres wakacyjny w niedziele będzie dodatkowo sprawowana msza św. o godz. 20:00
 8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 9. Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach 100. Rocznicy przyłączenia Górnego Śląska do Polski, które odbędą się w sobotę 2 lipca na wodzisławskim Rynku. W programie in. przemarsz wojsk przez historyczną Bramę Wolności, premiera filmu, wystawy sprzętu wojskowego, inscenizacje historyczne, a także bogata część artystyczna z finałowym koncertem „Witaj Polsko” w wykonaniu Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana z wokalistami. Wystąpią: Grubson, Kasia Moś, Sebastian Riedel, Krzysztof Respondek, Marcin Roszak, Magda Steczkowska oraz Rafał Kozik – finalista programu The Voice of Poland wraz z dwiema uczestniczkami programu: Pauliną Gołębiowską i Karoliną Piątek-Strzebońską.