Ogłoszenia duszpasterskie – 23 styczeń

Ogłoszenia duszpasterskie – 23 styczeń

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA ZWYKŁA 23 STYCZNIA 2022

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 30% zajmowanych miejsc nie wliczając w to osób zaszczepionych.

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję.
 2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych w salce na probostwie.
 4. We wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
 5. W środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16.00 o 16.30 Różaniec.
 7. W związku z dużą ilością chorych i przebywających na kwarantannie dzieci nie odbędzie się scenka o Bożym Narodzeniu oraz zbiórka na pomoc dzieciom w Azji Środkowej. Przepraszamy.
 8. Zakończyliśmy kolędowanie w naszej parafii, składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszach św. kolędowych i złożonych ofiarach podczas tych mszy św., które przeznaczone będą na dalsze remonty w naszym kościele.
 9. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 10. Parafia św. Jacka w Radoszowach od 27 stycznia organizuje kurs „Alpha” przewidziane jest 10 spotkań w godzinach wieczornych, szczegóły na plakatach w naszej gablotce.
  Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału na stronie internetowej jezusmilosierny.pl
 11. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza mieszkańców naszego miasta na akcję honorowego oddawania krwi w dniu 30.01.2022 w Oratorium św. Józefa w godz. 9:00 – 14:00.
 12. Burmistrz Miasta Rydułtowy ogłasza, iż trwa nabór uzupełniający do programu „Instalacje OZE na terenie Miasta Rydułtowy”. W ramach programu można uzyskać wysokie dofinansowanie do montażu: kotłów na biomasę od 10 do 30 kilowatów; kolektorów słonecznych; pomp ciepła do ciepłej wody użytkowej. Szczegóły można uzyskać w UM w pokoju 101
 13. Burmistrz Miasta Rydułtowy zaprasza mieszkańców na spotkanie w sprawie Programu „Czyste Powietrze” 26.01.2022 o godz.17:00 w RCK Feniks.