Ogłoszenia duszpasterskie – 21 listopad

Ogłoszenia duszpasterskie – 21 listopad

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KROLA WSZECHŚWIATA

21 LISTOPADA 2021

 Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 75% zajmowanych miejsc.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remonty i inwestycje w naszym kościele.
  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu można dzisiaj zyskać odpust zupełny z okazji uroczystości odpustowej w katowickiej katedrze.
 3. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami na Mszę św. dziś o godz. 17.00, po Mszy św. spotkanie w salce na probostwie.
 4. W poniedziałek przypadają urodziny ks. Łukasza Zagórskiego, z tej okazji zapraszamy parafian o godz. 17:00 na Mszę św. w jego intencji.
 5. W środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. U. Chorych, w piątek po rannej Mszy św. zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– w środę o godz. 19.30

– oraz w sobotę o godz. 16.00.

 1. W najbliższą niedzielę tj. 28 listopada rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy, jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich
  i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.
 2. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież od przyszłego poniedziałku tj.29 listopada do udziału w Roratach. Prosimy wszystkich chętnych o ofiarowanie na roratnie nagrody dla naszych dzieci: słodyczy i przyborów szkolnych.
 3. W kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” w cenie 7 i 14 zł
 4. Przypominamy o przedłużeniu miejsca cmentarnego za zmarłych po 20 latach spoczywających na naszym cmentarzu.
 5. W przyszłą niedzielę kolekta na archidiecezję.
 6. Parafianie, którzy chcieliby ofiarować na święta Bożego Narodzenia choinki ze swoich posesji do wystroju kościoła proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem.
 7. W najbliższą niedzielę 28 listopada będziemy gościć panią Irenę Krill, artystkę filharmonii w Tarnopolu. W czasie mszy św. będzie grała na ukraińskim ludowym instrumencie Bandura i śpiewem ubogaci liturgię eucharystyczną. Po każdej Mszy św. będzie możliwość zakupienia płyt CD z jej utworami oraz różne pamiątki z Ukrainy.
 8. W związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID 19 w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Proponujemy Parafianom Msze święte „Kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. W czasie Eucharystii będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin na Nowy Rok 2022. Msze święte będą sprawowane o godz. 17:00. Po Mszy zapraszamy na wspólne kolędowanie. Msze kolędowe rozpoczniemy  po Świętach Bożego Narodzenia. Jeśli mimo ograniczeń są Rodziny, które zdecydują się przyjąć kapłana z modlitwą i błogosławieństwem pod swój dach, prosimy o osobisty kontakt w zakrystii po mszach oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania do IV niedzieli adwentu (19 grudnia).
 9. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza wszystkich mogących oddać na akcję honorowego oddawania krwi, w dniu 28.11.2021 w Oratorium św. Józefa (przy parafii św. Jerzego w Rydułtowach) w godz. 9:00 – 14:00.