Ogłoszenia duszpasterskie – 20 czerwiec

20.06.2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek
w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również
do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać połowa zajmowanych miejsc, czyli w kościele może przebywać 250 osób.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje i remonty w naszym kościele. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W środę po rannej mszy św. nabożeństwo do MBUCh., zaś w piątek
    po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

w środę o godz. 19:30, w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec

1. Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny, w związku z tym zapraszamy uczniów
    i nauczycieli na Mszę św. w czwartek o godz. 17.00.
  2. Kancelaria parafialna ze względu na remont będzie czynna od wtorku.
  3. Od niedzieli 27 czerwca rozpoczyna się czas wakacji i urlopów, msze św. w okresie wakacyjnym codziennie rano i wieczorem. Księża wikarzy przyjmują intencje
    na wakacje.
  4. Za 2 tygodnie 4 lipca przypada Odpust parafialny. Tegorocznym kaznodzieją odpustowym będzie Ks. Jakub Dąbrowski Katecheta w szkole sióstr Urszulanek
    w Rybniku. Uroczysta suma odpustowa w int. parafian zostanie odprawiona o godz. 11:00, zaś o godz. 16:00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory z błogosławieństwem lourdzkim.
  5. Dekretem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca nasz wikary ks. Marian Kłus z końcem sierpnia zostaje posłany do posługi w parafii św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach.
    Już teraz bardzo serdecznie dziękujemy mu za dwuletnią pracę w naszej parafii,
    a w sposób uroczysty pragniemy mu podziękować na uroczystej Mszy św. 26 sierpnia
    o godz. 17:00
  6. Kancelaria parafialna w okresie wakacji będzie czynna od poniedziałku do czwartku
    w godzinach od 8:00 do 10:00, zaś w piątek tylko w godzinach popołudniowych
    od godz. 15:00 do 17:00.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.