Ogłoszenia duszpasterskie – 17 kwietnia

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17.04.2022

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remonty i inwestycje w naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dzisiaj zapraszamy Parafian na godz. 16:15 na Uroczyste Nieszpory Wielkanocne.
  3. Jutro w poniedziałek II Święto Wielkanocy. Msze św. tak jak w niedziele. Tradycyjnie w II Święto Wielkanocy kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i na KUL.
  4. Przyszłą niedzielę II wielkanocną, obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia.
  5. W środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych, w piątek po rannej mszy św. Koronka
    do Miłosierdzia Bożego.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu:  w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec.
  1. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Caritas archidiecezji.
  2. W sobotę 23 kwietnia o godz. 17:00 Msza św. Chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek 22 kwietnia w salce na probostwie po mszy o godz. 17:30.
  3. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne,
    a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
  • Trwają zapisy na Boskie Kolonie na Mazurach dla dzieci, wyjazd 11 lipca, powrót 25 lipca. Zapraszamy. Młodzież lub dorośli, którzy chcieliby pojechać na Boskie Kolonie jako wychowawcy proszeni są o kontakt z ks. Łukaszem. Mężczyźni, którzy chcieliby pomóc w rozbijaniu obozu dla dzieci na Mazurach w dniach od 18 -29 czerwca proszeni są o kontakt z ks. Łukaszem. Będą również potrzebne osoby do zwijania obozu od 12 sierpnia.
  • 10. Zapraszamy diecezjan na Dzień Dobra w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 r. organizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. W ramach imprezy plenerowej w godz. od 12.00 do 18.00 na placu pod katowickim Spodkiem wystąpią na scenie znani artyści muzyki chrześcijańskiej: Magda Anioł, Gabi Gąsior & Holy Noiz, Krzysztof Antkowiak, Adama Krylik, Mietek Szcześniaka oraz zespół Albo i Nie.  O godz. 15.00 będzie odśpiewana koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed sceną będzie utworzone miasteczko Dobra, gdzie można zapoznać się z działaniami naszej diecezjalnej Caritas, zapewniamy atrakcje dla dzieci i zaplecze gastronomiczne.

Z okazji radosnych Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia:

Niech radość poranka wielkanocnego przenika Waszą codzienność.

Zmartwychwstały Pan niech obdarza Was swoją obecnością, miłością i potrzebnymi łaskami.

Przeżycie tajemnic Paschalnych niech umocni miłość do Boga i ludzi.