Ogłoszenia duszpasterskie – 16 styczeń

Ogłoszenia duszpasterskie – 16 styczeń

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ZWYKŁA 16 STYCZNIA 2022

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 30% zajmowanych miejsc nie wliczając w to osób zaszczepionych.

  1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na inwestycje i remonty w naszym kościele.
  2. Od wtorku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. W środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16.00 o 16.30 Różaniec.
  5. W czwartek ostatnia msza św. kolędowa w intencji mieszkańców naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom za liczny udział w Mszach św. oraz wspólne kolędowanie. Pragniemy również podziękować za wszystkie ofiary kolędowe składane podczas mszy, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii, jeszcze raz serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. W przyszłą niedzielę po mszach świętych Kolędnicy Misyjni przedstawią krótką scenkę o Bożym Narodzeniu. Co roku kolędnicy misyjni pragną pomoc dzieciom w różnych zakątkach świata. Dzieci pomagają dzieciom. W tym roku pragniemy przybliżyć sytuację i pomóc dzieciom w Kazachstanie, Uzbekistanie i Kirgistanie. Po kolędowaniu dzieci zbiorą ofiary na pomoc dzieciom w Azji Środkowej.
  7. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na archidiecezję.
  8. Parafia św. Jacka w Radoszowach od 27 stycznia organizuje kurs „Alpha” przewidziane jest 10 spotkań w godzinach wieczornych, szczegóły na plakatach w naszej gablotce. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału na stronie internetowej jezusmilosierny.pl