Ogłoszenia duszpasterskie – 15 sierpień

Ogłoszenia duszpasterskie – 15 sierpień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTO
ŚĆ WNIEBOWZIĘCIA N. M. PANNY
15 SIERPNIA 2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 75% zajmowanych miejsc.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remonty i inwestycje w naszym kościele. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, – Matki Bożej Zielnej, po mszach św. będziemy błogosławić wiązanki ziół i kwiatów. Witamy w naszej parafii księży Misjonarzy Oblatów NMP. Po każdej mszy św. będzie można zakupić kalendarze misyjne na 2022 rok.
 3. W każdą środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do MBU Chorych.
 4. W piątek po rannej Mszy św. zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu: -w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec
 6. W sobotę 21 sierpnia o godz. 17.00 Msza św. chrzcielna. Nauka dla rodziców
  i chrzestnych w piątek po wieczornej mszy św. o godz. 17.30 w salce na probostwie
 7. Odpowiadając pozytywnie na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że dzisiaj 15 sierpnia przy parafii pw. Św. Jerzego w Rydułtowach będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej i zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie się znajdował w/w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej.
 9. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.