Ogłoszenia duszpasterskie – 15 maja 2022

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

15.05.2022

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest remont i inwestycje w naszym kościele. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Witamy w naszej parafii ks. Romana Chromego. Ksiądz Roman obchodzi w tym roku srebrny Jubileusz Kapłaństwa, 25 lat temu w naszej parafii sprawował swoją pierwszą mszę św. Na pamiątkę tego wydarzenia jest dzisiaj z nami, wygłosi Słowo Boże, i będzie udzielał błogosławieństwa jubileuszowego.
  3. Zapraszamy Parafian przez cały miesiąc na Nabożeństwa Majowe, w tygodniu po wieczornej Mszy św. o godz. 17:30, zaś w soboty i niedziele o godz. 16:30.
  4. W środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych, w piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Nabożeństwo Majowe.
  6. W przyszłą sobotę o godz. 17:00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św. w salce na probostwie.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
  8. W niedzielę 29 maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców
    do sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Z naszej parafii będzie zorganizowany autobus. Zapisy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Koszt 30 zł.
  9. Wspólnota Żywego Różańca z par. św. Jerzego organizuje w sobotę 4 czerwca wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę wspólnot Różańcowych do Częstochowy. Koszt pielgrzymki to 40 zł zapisy w parafii św. Jerzego.
  10. Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca rozpoczyna się proces wyłaniania nowej Rady Parafialnej na nową pięcioletnią kadencję. Kandydatów
    do nowej rady parafialnej można zgłaszać do 1 czerwca w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u ks. proboszcza.
  11. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane
    na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
  12. Trwają zapisy na Boskie Kolonie na Mazurach dla dzieci, wyjazd 11 lipca, powrót 25 lipca. Koszt 1000 zł. Zapraszamy.
  13. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza mieszkańców miasta na akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się w dniu 22.05.2022 na Rydułtowskim Rynku w godz. 9:00 – 14:00,