Ogłoszenia duszpasterskie – 12 czerwiec 2022

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12.06.2022

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. W poniedziałek przypada dzień Fatimski. Zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwo Fatimskie połączone z różańcem o godz. 19:00.
  4. W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami Ligonia; Mickiewicza; Raciborską oraz ks. Szyszki. Procesję poprzedzi Msza polowa o godz. 9:00 na terenie Rydułtowskiej Rafy.
    I ołtarz będzie na terenie Rafy
    II ołtarz będzie przy restauracji Parys
    III ołtarz będzie na terenie Biblioteki Miejskiej
    IV ołtarz będzie na terenie przykościelnym
    Nie będzie Mszy św. o godz. 9:00 w kościele. Zapraszamy dzieci w bieli do sypania kwiatów.
    Bezpośrednio po procesji będzie w kościele Msza św. recytowana.
  5. Od piątku zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych po mszy św. wieczornej. W sobotę i niedzielę nabożeństwo Eucharystyczne o godz. 16:30
  6. W piątek 17 czerwca ks. proboszcz Piotr Makosz będzie obchodził swoje urodziny, serdecznie zapraszamy parafian na mszę św. o godz. 17:00 w jego intencji.
  7. W sobotę 18.06. o godz. 17:00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po nabożeństwie Eucharystycznym o godz.18:00. w kościele.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na remonty i inwestycje w naszym kościele.
  9. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
  10. Rodziców dzieci wyjeżdżających na Boskie kolonie zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 14 czerwca o godz. 17:45 w kościele.

PROGRAM MISJI INTRONIZACYJNYCH

26 czerwca – 3 lipca 2022

26 czerwca – Niedziela
Rozpoczęcie Misji Świętych

27 czerwca – Poniedziałek – Dzień pamięci o naszych zmarłych
Nabożeństwo za zmarłych – po każdej mszy św.

28 czerwca – Wtorek – Dzień pamięci o starszych i chorych
Sakrament namaszczenia chorych – podczas mszy św. o godz.10:00

29 czerwca – Środa –Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Błogosławieństwo dzieci – na każdej mszy św
Nabożeństwo przebłagalne – po wieczornej mszy św.

30 czerwca – Czwartek – Dzień Pojednania
Sakrament spowiedzi św.

1 lipca – Piątek – Dzień Intronizacji NSJ
Intronizacja Najśw. Serca Pana Jezusa podczas każdej mszy św. oraz o 21:00 w domach rodzinnych

2 lipca – Sobota – Dzień Maryjny
Nabożeństwo odnowienia ślubowań małżeńskich

3 lipca – Niedziela – Dzień Komunii Rodzinnej
Błogosławieństwo Misyjne na każdej mszy św.
Nabożeństwo poświęcenia Krzyża Misyjnego.
Zakończenie Misji Świętych.