Ogłoszenia duszpasterskie – 10 kwietnia

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ- 10 KWIETNIA 2022

1. Dziś kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczyste poświęcenie palm nastąpi przed Mszą św. o godz. 11:00. Zapraszamy dzisiaj do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym o godz. 16:15.
  2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. Dzisiaj Dzieci Maryi i młodzież będą sprzedawały baranki wielkanocne, które zostaną poświęcone w Wielką Sobotę o godz.11:00. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie „Boskich kolonii”.
  4. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych.
  5. LITURGIA WIELKIEGO TYGODNIA
  6. WIELKI CZWARTEK – ustanowienie EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA

18:00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21:00

1. WIELKI PIĄTEK – Pamiątka Zbawczej Śmierci Pana Jezusa

10:00 – Droga Krzyżowa dla dzieci

17:15 – Droga Krzyżowa

18:00 – Liturgia Wielkiego Piątku.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 21:00

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, to znaczy jakościowy i ilościowy.

1. WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna

7:00- wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna Adoracja w ciszy przy Bożym Grobie, w/g. następującego porządku:

od 7:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich

9:00 -10:00 adorują członkowie Żywego Różańca

10:00 – 11:00 adoruje młodzież oraz dzieci

ŚWIĘCENIE POTRAW WIELKANOCNYCH o godz. 11:00, 12:00, 13:00, 14:00.

1. 20:00 – UROCZYSTA LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ z poświęceniem ognia, paschału i wody chrzcielnej, uroczysta Msza św. wraz z Procesją Rezurekcyjną
    Prosimy przynieść świece (zaopatrzone w okapniki). W Wielką Sobotę zachęcamy wszystkich wiernych, aby podtrzymując tradycję zachowali post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA – od poniedziałku do środy pół godziny przed każdą Mszą św.

WIELKI CZWARTEK od godz.:           7:00 – 9:00                 i           15:00 – 17:30

WIELKI PIĄTEK od godz.:                  7:00 – 12:00              i           15:00 – 17:30

WIELKA SOBOTA od godz.:              7:00 – 17:00

Zwracamy uwagę, że pół godziny przed ceremoniami nie spowiadamy! Dzieci zapraszamy do spowiedzi św. w Wielki Czwartek.

W czasie Triduum Paschalnego kancelaria jest nieczynna!

1. UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17.04.2022 – Porządek Mszy św. Niedzielny, Uroczyste Nieszpory Świąteczne o godz. 16:15
  2. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. tak jak w niedzielę. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
  3. Parafia organizuje dla dzieci kolonie charytatywne „Boskie Kolonie” na Mazurach. Odbędą się one w formie obozu pod namiotami od 11 do 25 lipca. Kontakt u ks. Łukasza. Ilość miejsc ograniczona. Koszt 1000 zł.
    • Spotkanie informacyjne dla rodziców nt. kolonii odbędzie dziś o 18:00 w salce na probostwie.
    • Młodzież, która chciałaby zasilić kadrę wychowawców na wyjazd „Boskie Kolonie na Mazurach” zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziś o 19:00 w salce na probostwie. Kadrę stanowią wychowawcy grup dzieci, kwaterka, ratownicy wodni.