Ogłoszenia duszpasterskie – 07 listopad

39 ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

07 LISTOPADA 2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 75% zajmowanych miejsc.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na archidiecezję. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Jutro w poniedziałek po wieczornej mszy św. około godz. 17:30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
    -w środę o godz. 19:30,
    – w sobotę od godz. 16:00.
  4. W środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. U. Chorych, w każdy piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W czwartek 11 listopada przypada wspomnienie św. Marcina z Tours to także Święto Niepodległości. Zapraszamy parafian do udziału w Mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00 z udziałem Urzędu naszego Miasta Rydułtowy. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
  6. Odwiedziny chorych w sobotę 13 listopada. Chorych można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św., jak również w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, przed kościołem po każdej mszy św. zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  8. Przypominamy o przedłużeniu miejsca cmentarnego za zmarłych po 20 latach spoczywających
    na naszym cmentarzu.
  9. Pragniemy poinformować rodziców, którzy będą posyłali dzieci do Wczesnej i I Komunii o zmianie terminów. Począwszy od 2023 roku Wczesne Komunie będą zawsze 3 maja. Natomiast Komunia dzieci klas trzecich będzie zawsze w sobotę przed pierwszą niedzielą maja. W 2023 roku I Komunia będzie w sobotę 6 maja, a w 2024 roku komunia przypadnie 4 maja.