Ogłoszenia duszpasterskie – 03 kwietnia

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
03.04.2022

1. Dziś 5 Niedziela Wielkiego Postu. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W Wielkim Poście zapraszamy w niedziele o godz. 16:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. diakon Mikołaj Kupka. Dzieci szkolne zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdą sobotę o godz. 10:00.
  3. Zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii w piątek 8 kwietnia. Wspólną Drogę krzyżową rozpoczniemy o godz. 18:00 na ulicy Niwki. Początek drogi krzyżowej na wylocie ul. Niwki z ul. Piecowską.
  4. Zapraszamy Róże Różańcowe we wtorek na godz. 16:20 na konferencję i wspólny różaniec.
  5. W najbliższy czwartek 7 kwietnia młodzież naszej parafii w czasie mszy św. o godz.17:00 przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. biskupa Marka Szkudły.
  • Spowiedź dla młodzieży i rodziców – wtorek 17.45
  • Próba – środa 17:45
  1. W sobotę 9 kwietnia o godz. 15:00 nasza parafia wspólnie z parafią św. Jerzego będzie prowadziła Drogę Krzyżową na Kalwarii Pszowskiej.
  2. W środę po rannej Mszy św. nabożeństwo do MBU Chorych, w każdy piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo okolicznościowe po mszy św.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.
  5. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 9 kwietnia, chorych można zgłaszać w zakrystii po każdej mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  6. Parafia organizuje dla dzieci kolonie charytatywne „Boskie Kolonie” na Mazurach. Odbędą się one w formie obozu pod namiotami od 11 do 25 lipca. Kontakt u ks. Łukasza. Ilość miejsc ograniczona. Koszt 1000 zł.
  • Spotkanie informacyjne dla rodziców nt. kolonii odbędzie w niedzielę 10 kwietnia o 18:00 w salce na probostwie.
  • Młodzież, która chciałaby zasilić kadrę wychowawców na wyjazd „Boskie Kolonie na Mazurach” zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 10 kwietnia o 19:00 w salce na probostwie. Kadrę stanowią wychowawcy grup dzieci, kwaterka, ratownicy wodni.
  1. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  2. W kancelarii parafialnej są do nabycia paschaliki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł.
  3. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.