Ogłoszenia duszpasterskie – 01 sierpień

18 NIEDZIELA ZWYK
ŁA
01 SIERPNIA 2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 75% zajmowanych miejsc.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ, zaś przed kościołem
    po każdej Mszy św. zbiórka na poszkodowanych w kataklizmach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dziś rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do zadeklarowania się poprzez wpis do Księgi Trzeźwości wyłożonej na stoliku.
  3. Jutro 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  4. W środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po rannej Mszy św. Nabożeństwo powołaniowe,
    I piątek miesiąca po rannej mszy św. nabożeństwo do NSP Jezusa i I sobota miesiąca po rannej mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego serca Maryi
  6. W piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu:-w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec
  8. W sobotę 14 sierpnia odwiedziny chorych i starszych Parafian. Chorych można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św., oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  9. W niedzielę 15 sierpnia w naszej parafii będziemy gościć księży Oblatów NMP. Po każdej mszy św. zaoferują nam kalendarze misyjne na rok 2022.
  10. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.
  11. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii.