Ogłoszenia Duszpasterskie – 01 grudzień 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie – 01 grudzień 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU 01 GRUDZIEŃ 2019

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy gorące „Bóg zapłać”.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent- okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  I Niedzielę Adwentu obchodzimy, jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji
  .
 3. Zachęcamy do modlitwy za młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Modlitwa
  za kandydatów do Bierzmowania jest wyłożona na stoliku z czasopismami.
 4. Wraz z Adwentem rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie (kolęda). Plan kolędy wywieszony jest
  w gablotce parafialnej oraz na naszej stronie internetowej. Kolędę rozpoczynamy w sobotę i niedzielę o godz. 14:00, w tygodniu o godz. 15:00.
 5. Od poniedziałku do piątku w okresie Adwentu zapraszamy dzieci oraz wszystkich chętnych o godz. 17:00 na Roraty. Prosimy chętnych parafian o ofiarowanie na roratnie nagrody dla naszych dzieci: słodyczy i przyborów szkolnych. W zakrystii można zaopatrzyć się w lampiony roratnie w cenie 20 złotych.
 6. We wtorek 03 grudnia o godz. 16:15 spotkanie i konferencja Róż Różańcowych w kościele.
 7. W środę 4 grudnia święto św. Barbary, patronki Górników. Zapraszamy na Mszę św. w galowych mundurach górników, emerytów oraz ich rodziny o godz. 8:00. Górników, którzy byli kiedyś ministrantami zapraszamy w mundurach do służby przy ołtarzu. Kolekta z Mszy barbórkowej przeznaczona będzie na opał do kościoła. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7:30.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

– w każdą środę o godz. 19:30 i w sobotę od godz. 16:00 o 16:30 Różaniec.

 1. W tym tygodniu przeżywamy: I czwartek miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo powołaniowe,
  I piątek miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo do NSP Jezusa i I sobotę miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. roratnią o godz. 17:00. Po Mszy będzie
  w kościele konferencja dla kandydatów.
 3. W każdą sobotę w okresie Adwentu zapraszamy o godz. 8:00 na „Roraty dla Dorosłych” połączonych z kazaniami. Najbliższy temat: Izajasz – wołanie pełne tęsknoty.
 4. W Niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz.11:00 Msza św. w int. Dzieci Maryi oraz ich rodziców. W czasie tej Mszy Dzieci Maryi przyjmą medaliki Niepokalanej.
 5. W przyszłą niedzielę, od godz. 12:00 – 13:00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament jest to tzw. godzina łaski dla całego świata. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
 6. W miesiącu grudniu są jeszcze wolne intencje, można je zamawiać w kancelarii.
 7. Naszych chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą duszpasterską przed świętami
  w sobotę 21 grudnia. Można ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii, a po mszach św. przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 9. W kancelarii w godzinach urzędowania są do nabycia opłatki.
 10. Chór „Lira” zaprasza wszystkich miłośników muzyki i śpiewu do swoich szeregów. Próby chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki w Bibliotece Miejskiej o godz. 17:00.