Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wszystkich Świętych 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wszystkich Świętych 2019

OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

 

W radosną Uroczystość Wszystkich Świętych gromadzimy się na Eucharystii, aby wspominać
i modlić się do tych wszystkich, którzy przebywszy trud ziemskiego pielgrzymowania, cieszą
się chwałą zbawionych w niebie. Właśnie poprzez tę eucharystyczną ofiarę, poprzez uczestnictwo w Ciele i Krwi Pańskiej pragniemy jak najpełniej zjednoczyć się z nimi i wspólnie wychwalać Dobrego Boga za cuda, jakich dokonał w ich życiu oraz za to, że nas wszystkich powołał
do udziału w swojej świętości.

 

  1. Kolekta dzisiejszej Uroczystości przeznaczona jest na parafię.
  2. Zapraszamy wszystkich parafian o godz. 15.00 na Nieszpory za zmarłych, po nabożeństwie przejdziemy w procesji na cmentarz, gdzie odbędą się dalsze modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Msza św. wieczorna będzie po zakończonych modlitwach na cmentarzu ok godz. 16:15.
  3. W sobotę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy, odprawienie Spowiedzi św. i przyjęcie Komunii św., jak również zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust ten można zyskać do 8 listopada spełniając powyższe warunki i nawiedzając cmentarz.
  4. Do 8 listopada przed Mszą św. ranną wspominamy zmarłych zalecanych, a po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 różaniec za zmarłych zalecanych.
  5. W najbliższą niedzielę nasz parafianin Ks. Adam Masłowski w ramach homilii podzieli się z nami swoją pracą misyjną w Republice Południowej Afryki. Po Mszach św. zostanie przed kościołem przeprowadzona zbiórka na Jego pracę misyjną w RPA. Za złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać”.