Ogłoszenia duszpasterskie – 7 marca

3 NIEDZIELA wielkiego postu
07.03.2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli w kościele może przebywać 56 osób.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy gorące „Bóg Zapłać!”
  2. Zapraszamy parafian do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

–             Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.16:15

–             Droga Krzyżowa w piątek po rannej Mszy św. ok. godz. 8:00 i po wieczornej Mszy św. o godz.  17:30

–             Droga Krzyżowa w sobotę dla Dzieci Szkolnych o godz. 10:00

W czasie Drogi Krzyżowej czytane będą zalecki, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

1. We wtorek o godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie Grupę Lektorów i Kantorów.
  2. W każdą środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych

w środę o godz. 19:30, w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

1. W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy młodzież klasy 8b na spowiedź i Mszę św.
    z konferencją w piątek o godz. 18:20.
  2. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 13 marca. Chorych można zapisywać w zakrystii po każdej Mszy św., zaś w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do piątku włącznie.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w czasie 21 – 24 marca, poprowadzi je O Sercanin Michał Ciemięga.
  4. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  5. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
  6. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, informuje o naborze wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”. Program skierowany jest do osób niepełnosprawnych o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o niepełnosprawności, głównie dla osób w wieku do 18 lat lub w wieku aktywności zawodowej bądź zatrudnionych. Szczegółowe informacje wywieszone w gablotce.