Ogłoszenia Duszpasterskie –5 kwiecień 2020

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

05 KWIECIEŃ 2020

W imieniu swoim jak i Urzędu Miasta USILNIE prosimy wszystkich parafian i gości nawiedzających nasz cmentarz parafialny o ograniczenie do minimum odwiedzin naszych grobów oraz o powstrzymanie się od porządków przed świętami Wielkanocnymi. W przeciwnym razie cmentarz zostanie zamknięty.

1. Dziś kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

2. Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Msze Święte są bez udziału wiernych – intencje są odprawiane w wybranym terminie.

3. Od Wielkiego Poniedziałku przeżywamy okres Wielkiego Tygodnia. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 7:00 do godz.17:00.

LITURGIA WIELKIEGO TYGODNIA

• WIELKI CZWARTEK – ustanowienie EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA

18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej. (Bez udziału wiernych)

• WIELKI PIĄTEK – Pamiątka Zbawczej Śmierci Pana Jezusa

18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku. (Bez udziału wiernych)

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, to znaczy jakościowy i ilościowy.

• WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna

20.00 – Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej. (Bez udziału wiernych)

W Wielką Sobotę zachęcamy wszystkich wiernych, aby podtrzymując tradycję zachowali post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ze względu na epidemię w tym roku nie święcimy pokarmów wielkanocnych.

3. Spowiedź św. możliwa jest po uprzednim umówieniu się bezpośrednio z kapłanami.

4. Bardzo dziękuje grupie parafian która ufundowała nowy Krzyż Misyjny dla naszej parafii

5. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii. Numer konta parafialnego: 17 1020 2472 0000 6502 0324 3623 a także podany jest na naszej stronie parafialnej.

7. Z tyłu kościoła wyłożony jest tekst „Błogosławieństwa pokarmów przy stole Wielkanocnym” można go zabrać do naszych domów. Jest również wyłożony „Przewodnik po Triduum Paschalnym”

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie,
taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie:
co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.