Ogłoszenia Duszpasterskie – 31 styczeń 2021

31.01.2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli w kościele może przebywać 56 osób.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  2. We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu słowa wcielonego. Na Mszach św. będziemy błogosławić świece, zwane Gromnicami. To święto obchodzone jest w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  3. W środę wspomnienie św. Błażeja, po każdej mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa, które ma nas chronić od chorób gardła.
  4. We wtorek o godz. 16:20 zapraszamy Róże Różańcowe na konferencję i różaniec.
  5. W każdą środę po rannej Mszy św. nabożeństwo do MBU Chorych.
    w środę o godz. 19:30
    w sobotę od 16.00 o 16.30 Różaniec.
  7. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Agaty, po mszy św. pobłogosławimy chleb, wodę i sól.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed mszą św., spowiedź dla dzieci SP w I czwartek od godz. 16:00.
  9. W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy młodzież klasy 8a na spowiedź i Mszę św.
    z konferencją w I piątek o godz. 17:45.
  10. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 13 lutego. Chorych można zapisywać w zakrystii po każdej Mszy św., zaś w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
  12. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszystkie złożone ofiary w ramach mszy św. kolędowych przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.