Ogłoszenia duszpasterskie – 30 styczeń

Ogłoszenia duszpasterskie – 30 styczeń

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ZWYKŁA 30 STYCZNIA 2022

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 30% zajmowanych miejsc nie wliczając w to osób zaszczepionych.

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 2. W środę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu słowa wcielonego. Na Mszach św. będziemy błogosławić świece, zwane Gromnicami. To święto obchodzone jest w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 3. W czwartek wspomnienie św. Błażeja, po każdej mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa, które ma nas chronić od chorób gardła.
 4. W każdą środę po rannej Mszy św. nabożeństwo do MBU Chorych.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  w sobotę od 16.00 o 16.30 Różaniec.
 6. We wtorek o godz. 16.20 zapraszamy Róże Różańcowe na konferencję.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed mszą św., spowiedź dla dzieci SP w I czwartek od godz. 16:30.
 8. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Agaty, po mszy św. pobłogosławimy chleb, wodę i sól.
 9. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 12 lutego. Chorych można zapisywać w zakrystii po każdej Mszy św., zaś w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 11. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza dzisiaj mieszkańców naszego miasta na akcję honorowego oddawania krwi w Oratorium św. Józefa w Rydułtowach w godz. 9:00 – 14:00
 12. Burmistrz Miasta Rydułtowy ogłasza, iż trwa nabór uzupełniający do programu „Instalacje OZE na terenie Miasta Rydułtowy”. W ramach programu można uzyskać wysokie dofinansowanie do montażu: kotłów na biomasę od 10 do 30 kilowatów; kolektorów słonecznych; pomp ciepła do ciepłej wody użytkowej. Szczegóły można uzyskać w UM w pokoju 101