Ogłoszenia duszpasterskie – 30 maj

Ogłoszenia duszpasterskie – 30 maj

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

30.05.2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli w kościele może przebywać 60 osób.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. W najbliższy wtorek 1 czerwca nasz parafianin Ks. Adam Masłowski będzie przeżywał swój Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę św. o godz. 17:00.
 4. W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie przez Osiedle na Wzgórzu. Na rozpoczęcie procesji będzie Msza św. polowa na boisku o godz. 9:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9:00 w kościele. Zapraszamy dzieci w bieli do sypania kwiatów. Po procesji w kościele Msza św. recytowana o godz. 11:30.
  Przypominamy parafianom biorącym udział w procesji Bożego Ciała o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości oraz prosimy o założenie maseczek w czasie procesji.
 5. Od piątku zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych po mszy św. wieczornej.
 6. We wtorek o godz. 16:20 spotkanie i konferencja Róż Różańcowych w kościele.
 7. W najbliższą środę nie będzie wspólnotowej adoracji o godz. 19:30
 8. W tym tygodniu przypadają: I piątek – po rannej mszy św. nabożeństwo do NSP Jezusa
  i I sobota miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 9. W pierwszy piątek  zapraszamy dzieci na spowiedź o 16:00 i Mszę św. szkolną o godz. 17:00
 10. W piątek przypada w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy parafian przez cały dzień do adoracji w naszym kościele.
 11. W sobotę 12 czerwca odwiedziny chorych parafian. Chorych można zgłaszać
  w zakrystii po każdej mszy św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 12. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na Wydział teologiczny UŚ.
 13. Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza dzisiaj na akcję honorowego oddawania krwi, na rydułtowskim rynku w godz. 9:00 – 14:00.