Ogłoszenia Duszpasterskie – 30 czerwiec 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie – 30 czerwiec 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

30 CZERWIEC 2019

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

– w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec.

– w okresie wakacyjnym nie ma adoracji w środy.

 1. W środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych.
 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek – po rannej mszy św. nabożeństwo powołaniowe,
  I piątek po rannej mszy św. nabożeństwo do N.S.P.J. i I sobota miesiąca po rannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 3. W sobotę 6 lipca przypada wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych patronki naszej parafii w tym dniu odwiedzimy naszych chorych i starszych parafian. Chorych można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św., zaś w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do piątku włącznie.
 4. W przyszłą niedzielę 7 lipca przypada Odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa w int. parafian zostanie odprawiona o godz. 11:00, kazanie odpustowe wygłosi ks. Adrian Pawłowski wykładowca w naszym Śląskim Seminarium. O godz. 16:00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory z błogosławieństwem lourdzkim.
 5. W okresie wakacyjnym Msze św. codziennie rano i wieczorem.
 6. Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 10:00, a w piątek tylko w godzinach popołudniowych od godz. 15:00 do 17:00.
 7. W związku z remontem schodów do kościoła bardzo prosimy o szczególną ostrożność i uwagę na wejściu do kościoła. Za wszelkie niedogodności związane z remontem bardzo przepraszamy.
 8. Pary narzeczeńskie pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną na 6 miesięcy przed planowanym terminem ślubu.
 9. Zapraszamy do udziału w 54. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę, która odbędzie się 6 lipca, w święto patronalne Apostolstwa, Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Pielgrzymkę tegoroczną poprowadzi Bp. Andrzej Przybylski. Rozpoczęcie pielgrzymki w bazylice jasnogórskiej o godz. 9.30, Eucharystia o 11.00, zakończenie ok. 16.30. Sekretariat Apostolstwa Chorych organizuje przejazd autokarem. Zapisy pod numerem telefonu: 32 251 21 52.
 10. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza bardzo serdecznie wszystkich mogących oddać krew mieszkańców naszego miasta na akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się w dniu 07.07.2019 r. na rydułtowskim rynku w Ambulansie RCKiK Racibórz w godz. 9:00 – 14:00, rejestracja dawców do godz. 13:30.