Ogłoszenia Duszpasterskie – 3 luty 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie – 3 luty 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 LUTY 2019

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 2. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Błażeja, po każdej Mszy udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja, które ma nas chronić od chorób gardła.

 3. We wtorek 5 lutego obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz., na Mszy św. pobłogosławimy chleb, sól i wodę.

 4. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych, w każdy piątek
  po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  – w środę adoracja wspólnotowa o godz. 19.30
  – w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca po rannej mszy św. Nabożeństwo powołaniowe.

 7. W poniedziałek 11 lutego przypada wspomnienie NM Panny z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chorych na Mszę św. w ich intencji na godz. 10:00. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo Lourdzkie. Prosimy rodziny o dowiezienie chorych na Mszę św.

 8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont Kolegium Polskiego w Rzymie.

 9. W dniach 8-10 marca br. Wspólnota Matki Miłosiernego z Pszowa zaprasza na rekolekcje-kurs Nowe Życie. Jest to weekend spotkania z Bogiem, spojrzenia razem z Nim na swoje życie oraz okazja do zyskania nowej perspektywy. Kurs będzie odbywał się on w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Boromeuszek w Pszowie. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach lub na w zakładce Kurs Nowe Życie na stronie internetowej parafii Narodzenia NMP w Pszowie. Zapisy na stronie internetowej: jezusmilosierny.pl pod artykułem Kurs Nowe Życie w Pszowie. Serdecznie zapraszamy!

 10. Burmistrz Miasta Rydułtowy zaprasza na spotkanie organizowane przez Ministerstwo Środowiska dotyczące programu „Czyste Powietrze”, który ma na celu dofinansowanie nowych źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Spotkanie odbędzie się w czwartek 7 lutego br. w Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks o godzinie 17:00.