Ogłoszenia Duszpasterskie – 29 wrzesień 2019

26 NIEDZIELA ZWYKŁA 29 WRZESIEŃ 2019

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W dniach 4 i 6 października odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Adama Wodarczyka. W piątek na Mszy św. o godz. 17:00 Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
  3. Próby młodzieży przed bierzmowaniem:
    – we wtorek 1 października o godz. 19:00 próba i spowiedź dla bierzmowańców
    – w czwartek 3 października o godz. 19:00 próba razem z świadkami oraz okazja do spowiedzi dla rodziców i świadków
  4. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty oraz niedziele o godz. 16.30. Przypominamy wiernym o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.
  5. Zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca św. we wtorek na godz. 16:40 na comiesięczną konferencję połączoną z Mszą św. i Różańcem.
  6. We wtorek w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17:30 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone różańce.
  7. W środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. U. Chorych
  8. W tym tygodniu przypadają: I czwartek – po mszy porannej nabożeństwo powołaniowe, I piątek – po rannej mszy nabożeństwo do N.S.P.J., I sobota miesiąca- po mszy nabożeństwo do Niep. Serca Maryi.
  9. Zapraszamy dzieci szkoły podstawowej do spowiedzi w czwartek od godz. 16.00
  10. Dzieci Maryi zapraszamy na spotkania w każdą sobotę na godz. 9:00 do salek na probostwie.
  11. W sobotę 5 października odwiedzimy naszych chorych i starszych parafian. Chorych można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św. jak również w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania
  12. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– W każdą środę godz. 19:30 zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu

– W każdą sobotę o godz. 16.00, Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 Różaniec i możliwość przystąpienia do Sakramentu pokuty.

1. W kancelarii w godzinach urzędowania przyjmowane są intencje mszalne za zmarłych na 2020 r.
  2. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na naszą parafię.
  3. Pary narzeczeńskie pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną na 6 miesięcy przed planowanym terminem ślubu.
  4. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza bardzo serdecznie wszystkich mogących oddać krew mieszkańców naszego miasta na akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się dzisiaj na rydułtowskim rynku w godz. 9:00 – 14:00, rejestracja dawców do godz. 13:30.

Plan wizytacji kanonicznej – Rydułtowy – Orłowiec,
Parafia Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

Piątek 04.10.2019

1300 – odwiedziny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym

1500 – Wspólny Różaniec w kościele oraz spotkanie z grupami parafialnymi: Róże Różańcowe, Grupa Lektorów i Kantorów, Grupa Modlitewna

1600 – Spotkanie z księżmi dekanatu (Probostwo)

1650 – Liturgiczne przywitanie ks. Biskupa

1700 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania

Ok. 1830 – Spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską

Niedziela 06.10.2019

Msze św. dopołudniowe 700, 900, 1100

800 – Spotkanie z szafarzami i najbliższymi współpracownikami

1030 – Spotkanie z dziećmi parafii, ministranci, Dzieci Maryi,
Zespół Dziecięcy „Stokrotki”

1100 – Uroczysta Msza św. (suma) po Mszy błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa.