Ogłoszenia Duszpasterskie – 29 listopad 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – 29 listopad 2020

I NIEDZIELA ADWENTU 29 LISTOPAD 2020

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy gorące „Bóg zapłać”.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent- okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy, jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.
 3. Od poniedziałku do piątku w okresie Adwentu zapraszamy o godz. 17:00 na Roraty. Prosimy parafian o ofiarowanie na roratnie nagrody dla naszych dzieci: słodyczy i przyborów szkolnych.
 4. We wtorek 01 grudnia o godz. 16:20 spotkanie Róż Różańcowych w kościele, o 16:30 wspólny różaniec.
 5. W Piątek 4 grudnia święto św. Barbary, patronki Górników. Zapraszamy na Mszę św. w galowych mundurach górników, emerytów oraz ich rodziny o godz. 8:00. Wcześniej o godz. 7:45 przy naszym Krzyżu Misyjnym poświęcimy pomnik ku czci wszystkim tragicznie zmarłym górnikom KWK RYDUŁTOWY. Górników, którzy byli kiedyś ministrantami zapraszamy w mundurach do służby przy ołtarzu. Kolekta z Mszy barbórkowej przeznaczona będzie na opał do kościoła. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7:30.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

– w każdą środę o godz. 19:30 i w sobotę od godz. 16:00 o 16:30 Różaniec.

 1. W tym tygodniu przeżywamy: I czwartek miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo powołaniowe, I piątek miesiąca, I sobotę miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Naszych chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą duszpasterską przed świętami
  w sobotę 19 grudnia. Można ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii, a po mszach św. przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 4. W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz decyzją Kurii Diecezjalnej w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Proponujemy Parafianom Msze święte „Kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. W czasie Eucharystii będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin na Nowy Rok 2021. Msze święte będą sprawowane o godz. 17:00. Plan Mszy kolędowych znajduje się w gablotce, gazetce parafialnej, a także stronie internetowej. Po Mszy zapraszamy na wspólne kolędowanie. Na zakończenie ministranci będą rozprowadzać pobłogosławioną kredę i mirrę.
 5. W kancelarii parafialnej oraz w zakrystii są już do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy”. W kancelarii w godzinach urzędowania można nabyć także opłatki.
 6. W poniedziałek i wtorek ze względu na remont kancelaria będzie nieczynna.