Ogłoszenia duszpasterskie – 28 listopad

Ogłoszenia duszpasterskie – 28 listopad

1 NIEDZIELA ADWENTU

28 LISTOPADA 2021 

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 75% zajmowanych miejsc.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na archidiecezję. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana, I Niedzielę Adwentu obchodzimy, jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.
 3. Od poniedziałku do piątku w okresie Adwentu zapraszamy o godz. 17:00 na Roraty. Prosimy parafian o ofiarowanie na roratnie nagrody dla naszych dzieci: słodyczy i przyborów szkolnych.
 4. W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na katechezę dla dorosłych do salki na probostwo.
 5. W środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. U. Chorych.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca po rannych mszach św. zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 7. Dzieci szkolne zapraszamy na spowiedź w czwartek na godz. 16:00.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu. – w środę o godz. 19.30 oraz w sobotę o godz. 16.00.
 9. Młodzież z klasy 8C i 8D przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na konferencję i spowiedź w środę 1 grudnia o godz. 18.00, natomiast z klasy 8A i 8B w czwartek 2 grudnia na godz. 18:00. Wszystkich kandydatów zapraszamy na mszę św. piątek o godz. 17:00.
 10. W kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” w cenie 7 i 14 zł oraz można zaopatrzyć się w opłatki.
 11. W Sobotę 4 grudnia święto św. Barbary, patronki Górników. Zapraszamy na Mszę św. w galowych mundurach górników, emerytów oraz ich rodziny o godz. 8:00. Górników, którzy byli kiedyś ministrantami zapraszamy w mundurach do służby przy ołtarzu. Kolekta z Mszy barbórkowej przeznaczona będzie na opał do kościoła.
 12. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem po każdej Mszy św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 13. Dzisiaj w naszej parafii gościmy panią Irenę Krill, artystkę filharmonii w Tarnopolu. W czasie mszy św. będzie grała na ukraińskim ludowym instrumencie Bandura i śpiewem ubogaci liturgię eucharystyczną. Po każdej Mszy św. będzie możliwość zakupienia płyt CD z jej utworami oraz różne pamiątki z Ukrainy.
 14. W związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID 19 w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Proponujemy Parafianom Msze święte „Kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. W czasie Eucharystii będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin na Nowy Rok 2022. Msze święte będą sprawowane o godz. 17:00. Po Mszy zapraszamy na wspólne kolędowanie. Jeśli mimo ograniczeń są Rodziny, które zdecydują się przyjąć kapłana z modlitwą i błogosławieństwem pod swój dach, prosimy o osobisty kontakt w zakrystii po mszach oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania do IV niedzieli adwentu (19 grudnia).
 15. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza wszystkich mogących oddać krew na akcję honorowego oddawania krwi, dzisiaj 28.11.2021
  w Oratorium św. Józefa (przy parafii św. Jerzego w Rydułtowach) w godz. 9:00 – 14:00.