Ogłoszenia Duszpasterskie – 28 kwiecień 2019

NIEDZIELA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 KWIECIEŃ 2019

1. Dzisiejszą 2 Niedzielę Wielkanocną, obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego, w tym dniu rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dziś odbywa się we wszystkich kościołach liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św.
  3. Od środy rozpoczyna się miesiąc maj, zachęcamy parafian do udziału w Nabożeństwach majowych o godz. 17:30, zaś w soboty i niedziele o godz. 16:30.
  4. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych.
  5. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo powołaniowe, I sobota miesiąca po rannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  6. W piątek Uroczystość NM Panny Królowej Polski. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę.
  7. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę św. w int. Ojczyzny
    oraz naszego Miasta w najbliższy piątek 3 maja o godz. 11:00. Po Mszy będzie uroczysty przemarsz ulicami miasta na teren Biblioteki Publicznej naszego miasta. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotce.
  8. Przypominamy narzeczonym, że powinni się zgłosić w kancelarii parafialnej w celu spisania protokołu przedmałżeńskiego minimum na 3 miesiące przed planowanym ślubem.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach.