Ogłoszenia duszpasterskie – 28.02.2021

2 NIEDZIELA wielkiego postu
28.02.2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli w kościele może przebywać 56 osób.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna postna, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za wszelkie ofiary składamy gorące „Bóg Zapłać!”
  2. Dzisiaj 2 Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy parafian do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

–             Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.16:15

–             Droga Krzyżowa w piątek po rannej Mszy św. ok. godz. 8:00 i po wieczornej Mszy św. o godz. 17:30

–             Droga Krzyżowa w sobotę dla Dzieci Szkolnych o godz. 10:00

W czasie Drogi Krzyżowej czytane będą zalecki, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

1. We wtorek o godz. 16:20 zapraszamy Róże Różańcowe na konferencję i różaniec.
  2. W każdą środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych

w środę o godz. 19:30, w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca po rannej mszy św. nabożeństwo powołaniowe, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca po rannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed mszą św., spowiedź dla dzieci SP w I czwartek od godz. 16:30. Msza św. szkolna w I piątek o godz. 17:00.
  2. W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy młodzież klasy 8a na spowiedź i Mszę św.
    z konferencją w I piątek o godz. 18:20.
  3. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 13 marca. Chorych można zapisywać w zakrystii po każdej Mszy św., zaś w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w czasie 21 – 24 marca, poprowadzi je O Sercanin Michał Ciemięga.
  5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  6. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
  7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach informuje, że od 01.03.2021 do 12.03.2021 prowadzony jest nabór dzieci do klasy I– rocznik 2014 na rok szkolny 2021/2022. Wnioski do pobrania dostępne są w sekretariacie szkoły, a także na stronie internetowej szkoły.