Ogłoszenia Duszpasterskie – 27grudzień 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – 27grudzień 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
27 GRUDZIEŃ 2020

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2.
W związku z tym liczba osób zgromadzonych w kościele nie może przekroczyć 56 osób.

  1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Składamy również wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
  2. W poniedziałek 28 grudnia święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, jak również matki oczekujące potomstwa na Mszę św. o godz. 9:00. Po Mszy św. będzie udzielone błogosławieństwo dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa.
  3. W środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

  1. W czwartek ostatni dzień roku pańskiego 2020. Zapraszamy parafian na Mszę św. na zakończenie starego roku o godz. 17:00.
  2. W piątek Nowy Rok 2021. Msze św. tak jak w niedzielę. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na WŚSD.
  3. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na naszą parafię.
  4. Nie ma w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą. Parafian zapraszamy na Msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic według porządku zamieszczonego w naszej gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne kolędowanie. W czasie Mszy św. „kolędowych”:

– Na zakończenie ministranci będą rozprowadzać pobłogosławioną kredę i mirrę. Ofiary złożone ministrantom będą przeznaczone na wakacyjne rekolekcje

– Zostanie także zebrana kolekta „kolędowa” na potrzeby Parafii. Bóg zapłać za ofiary i za zrozumienie zaistniałej sytuacji.