Ogłoszenia Duszpasterskie – 27 październik 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie – 27 październik 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA 27 PAŹDZIERNIK 2019

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii kleryków z Seminarium Duchownego w Katowicach. Kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na WŚSD.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30.
 3. W środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. U. Chorych.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– W każdą środę godz. 19.30 zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu

– W każdą sobotę o godz. 16.00, Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 Różaniec i możliwość przystąpienia do Sakramentu pokuty

 1. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje w tym dniu cześć wszystkim, którzy odeszli do chwały niebieskiej. Zewnętrznym wyrazem naszego szacunku wobec zmarłych jest porządkowanie ich grobów, dlatego już dzisiaj prosimy, by dbając o czystość przy grobach swoich bliskich mieć również na uwadze czystość całego cmentarza. Porządek Mszy św. tak jak w niedziele. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo żałobne za zmarłych. Msza św. wieczorna będzie po zakończonych modlitwach na cmentarzu o godz. 16:15.
 2. W sobotę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy, odprawienie Spowiedzi św. i przyjęcie Komunii św., jak również zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust ten można zyskać do 8 listopada spełniając powyższe warunki i nawiedzając cmentarz.
  Do 8 listopada przed Mszą św. ranną wspominamy zmarłych zalecanych, a po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 różaniec za zmarłych zalecanych.
 3. Zalecki za zmarłych zalecanych można składać przy wejściu do zakrystii. Kartki na zalecki są wyłożone na stoliku z prasą katolicką.
 4. Przypominamy o przedłużeniu miejsca cmentarnego za zmarłych po 20 latach spoczywających na naszym cmentarzu.
 5. Odwiedziny chorych w sobotę 9 listopada. Chorych można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św., jak również w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 6. W zakrystii można odebrać płytki ze zdjęciami z bierzmowania.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na naszą parafię.
 8. W przyszłą niedzielę 3 listopada nasz parafianin Ks. Adam Masłowski w ramach homilii podzieli się z nami swoją pracą misyjną w Republice Południowej Afryki. Po Mszach św. zostanie przed kościołem przeprowadzona zbiórka na Jego pracę misyjną w RPA. Za złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać”.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych Małego Gościa oraz Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się płyta DVD z filmem o św. Bernadecie z Lourds, cena 6 zł