Ogłoszenia duszpasterskie – 27 marca

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU LAETARE
27.03.2022

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana.

1. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu – Laetare. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W Wielkim Poście zapraszamy w niedziele o godz. 16:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. diakon Mikołaj Kupka. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki po wieczornej Mszy św. W czasie Drogi Krzyżowej czytane będą zalecki za zmarłych, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Dzieci szkolne zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdą sobotę o godz. 10:00.
  3. W środę po rannej Mszy św. nabożeństwo do MBU Chorych.
  4. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe po porannych mszach św.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.
  6. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 9 kwietnia, chorych można zgłaszać w zakrystii po każdej mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  7. W sobotę 9 kwietnia o godz. 15:00 nasza parafia wspólnie z parafią św. Jerzego będzie prowadziła Drogę Krzyżową na Kalwarii Pszowskiej.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  9. W kancelarii parafialnej są do nabycia paschaliki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł.
  10. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.