Ogłoszenia duszpasterskie – 27 czerwiec

Ogłoszenia duszpasterskie – 27 czerwiec

13 NIEDZIELA ZWYKŁA
27.06.2021 

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 75% zajmowanych miejsc.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. We wtorek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.
 3. W środę po rannej mszy św. nabożeństwo do MBUCh.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek – po rannej Mszy św. Nabożeństwo powołaniowe, I piątek – po rannej Mszy św. nabożeństwo do NSP Jezusa, I sobota
  po rannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź św. codziennie przed każdą Mszą św.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec
 6. W przyszłą niedzielę 4 lipca przypada Odpust parafialny. Tegorocznym kaznodzieją odpustowym będzie Ks. Jakub Dąbrowski Katecheta w szkole sióstr Urszulanek
  w Rybniku. Uroczysta suma odpustowa w int. parafian zostanie odprawiona o godz. 11:00, zaś o godz. 16:00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory z błogosławieństwem lourdzkim.
 7. Od jutra rozpoczyna się czas wakacji i urlopów, msze św. w okresie wakacyjnym codziennie rano i wieczorem. Księża wikarzy przyjmują intencje na wakacje.
 8. Kancelaria parafialna w okresie wakacji będzie czynna od poniedziałku
  do czwartku w godzinach od 8:00 do 10:00, zaś w piątek tylko w godzinach popołudniowych od godz. 16:00 do 17:00.
 9. Odwiedziny chorych w sobotę 10 lipca. Chorych i starszych parafian można zgłaszać
  w zakrystii po każdej mszy św., zaś w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 11. W dniach od 27 do 29 sierpnia 2021 roku parafia Matki Bożej Bolesnej w Rybniku organizuje wyjazd do Henrykowa, Książa, Krzeszowa i Trzebnicy. Więcej informacji na stronie internetowej parafii (bolesna-rybnik.pl). Zapisy w kancelarii parafialnej (tel.32/42 222 47).