Ogłoszenia Duszpasterskie – 25 sierpień 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie – 25 sierpień 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

25 SIERPIEŃ 2019

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. W każdą środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do MBU Chorych.
 3. W każdy piątek po rannej Mszy św. zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

– w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec.

 1. W czwartek o godz. 17:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji odchodzących z naszej parafii księży wikarych Łukasza i Mariusza.
 2. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 3. Pary narzeczeńskie pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną na 6 miesięcy przed planowanym terminem ślubu.
 4. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza bardzo serdecznie wszystkich mogących oddać krew mieszkańców naszego miasta na akcję honorowego oddawania krwi w ramach XVII Dni Rydułtów, która odbędzie się dzisiaj na rydułtowskim rynku w godz. 10:00 – 18:00, rejestracja dawców do godz. 17:00.
 5. Władze województwa Śląskiego zapraszają na wielkie widowisko Multimedialne „Rapsodia Śląska”, 31 sierpnia o godzinie 21.00 na Stadionie Śląskim. Wydarzenie jest organizowane z okazji 100. Rocznicy Wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego. Na tę okazję laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek przygotowuje specjalną kompozycję a na scenie pojawią się tacy artyści jak Monika Brodka, Marcin Wyrostek, Miuosh (Miłosz), Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz Chór i Orkiestra Filharmonii Śląskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie obowiązują wejściówki. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu
 6. W niedzielę 1 września na terenie naszego miasta odbędzie się XXI Powiatowy Rajd Rowerowy. W związku z rajdem mogą pojawić się utrudnienia w godzinach od 14.00 – 15.00 na trasie przejazdu peletonu od ul. Piecowskiej, przez ul. Szyszki teren naszego parkingu, ul. Raciborskiej oraz Obywatelskiej do przejazdu kolejowego. Szczegóły Rajdu możemy znaleźć na plakacie.
 7. Międzygminny Związek Komunikacyjny informuje, że od 1 września zmienia się rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju i gminach ościennych. Zmianie ulegają także oznaczenia poszczególnych linii. Więcej informacji na stronie internetowej MZK.