Ogłoszenia Duszpasterskie – 24 listopad 2019

NIEDZIELA 24 LISTOPAD 2019

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu można dzisiaj zyskać odpust zupełny z okazji uroczystości odpustowej w katowickiej katedrze.
  2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary złożone składamy gorące „Bóg zapłać”.
  3. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami na Mszę św. dziś o godz. 17.00, po Mszy św. spotkanie w salce na probostwie.
  4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy, z tej okazji zapraszamy o godz. 7.30 na Mszę św. w int. kolejarzy oraz ich rodzin.
  5. Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św. katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  6. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Katechezę dla Dorosłych.
  7. W środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. U. Chorych, w piątek po rannej Mszy św. zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  8. W piątek o 18.15 zapraszamy na spotkanie grupy młodzieżowej do salki na probostwie.
  9. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– W każdą środę o godz. 19.30 zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu

– W każdą sobotę o godz. 16.00, Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 Różaniec i możliwość przystąpienia do Sakramentu pokuty

1. W najbliższą niedzielę  1 grudnia rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy, jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.
  2. Od soboty 30 listopada rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Plan kolędy znajduje się na naszej stronie internetowej oraz wywieszony jest w gablotce parafialnej.
  3. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież od przyszłego poniedziałku 2 grudnia do udziału w Roratach. Prosimy wszystkich chętnych o ofiarowanie na roratnie nagrody dla naszych dzieci: słodyczy i przyborów szkolnych.
  4. W zakrystii można zaopatrzyć się w lampiony roratnie w cenie 20 zł.
  5. Przypominamy o przedłużeniu miejsca cmentarnego za zmarłych po 20 latach spoczywających na naszym cmentarzu.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.