Ogłoszenia Duszpasterskie – 24.01. 2021

24.01.2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli w kościele może przebywać 56 osób.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  2. Dziś przeżywamy 3 niedzielę zwykłą obchodzoną jako Niedziela Słowa Bożego.
  3. Trwa Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.
  4. W każdą środę po rannej Mszy św. nabożeństwo do MBU Chorych i w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

w sobotę od godz. 16.00 o 16.30 Różaniec.

1. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 13 lutego. Chorych można zapisywać w zakrystii
    i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  2. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  3. Zapraszamy Parafian na Msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic według porządku zamieszczonego w naszej gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne kolędowanie. W czasie Mszy św. „kolędowych”:

– ministranci będą rozprowadzać pobłogosławioną kredę i mirrę. Ofiary złożone ministrantom będą przeznaczone na wakacyjne rekolekcje

– zostanie także zebrana kolekta „kolędowa” na potrzeby Parafii. Bóg zapłać za ofiary i za zrozumienie zaistniałej sytuacji.

1. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii. Pragniemy również poinformować,
    że w kancelarii parafialnej istnieje możliwość bezgotówkowego przekazywania ofiar za Msze św.
  2. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza na akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się dzisiaj w Oratorium św. Józefa w godz.
    9:00 – 14:00.