Ogłoszenia duszpasterskie – 23 maj

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
23.05.2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli w kościele może przebywać 60 osób.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na archidiecezję. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.
  3. W najbliższy wtorek 25.05 nasz wikary ks. Marian Kłus będzie obchodził kolejną rocznicę swoich urodzin. Serdecznie zapraszamy parafian na uroczystą Mszę św. o godz. 17:00 sprawowaną w Jego intencji.
  4. W środę 26.05. przypada Dzień Matki. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:30 w czasie, którego będziemy się modlić za nasze mamy.

– w środę o godz. 19:30
– w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec.

W każdą środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

1. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy
  3. 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie uliczkami Osiedla na Wzgórzu. Przewidziana jest również na rozpoczęcie procesji Msza św. polowa.
  4. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy będą pielgrzymować do MB Piekarskiej .
  5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  6. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
  7. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza bardzo serdecznie wszystkich mogących oddać krew mieszkańców naszego miasta na akcję honorowego oddawania krwi, 30.05.2021 r. na rydułtowskim rynku w godz. 9:00 – 14:00.