Ogłoszenia Duszpasterskie –23 luty 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie –23 luty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

23 luty 2020

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś rozpoczynamy 40–godzinne nabożeństwo. Polega ono na całodniowej adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dzisiaj adoracja od godz. 12:00 do 17:00, w poniedziałek i wtorek po rannej Mszy św. od 8:00 do godz. 11:00 i od 15:00 do godz. 17:00.
 3. W najbliższą środę 26 lutego przypada Środa Popielcowa, z całym kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości, w tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. o godz. 7:30, 10:00, 17:00 i 19:00, w czasie każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy w niedziele o godz. 16:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Łukasz Zagórski. Dzieci szkolne zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdą sobotę o godz. 10:00. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki po wieczornej Mszy św. o godz.17:30. Przed Drogą Krzyżową czytane będą zalecki, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Katechezę dla Dorosłych.
 6. W piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.
 1. W sobotę 29 lutego o godz. 10:00 nasza parafia wspólnie z parafią św. Maksymiliana Kolbe Szczerbice będzie prowadziła Drogę Krzyżową na Kalwarii Pszowskiej.
 2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry ze Zgromadzenia św. Kamila. Przybliżą nam postać św. Józefiny Vaninii założycielki ich Zgromadzenia oraz na Mszy św. o godz. 11:00 w uroczysty sposób wprowadzą jej relikwie do naszego kościoła.
 3. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 7 marca, chorych można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św., jak również w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 4. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.
 5. W dniach 11 – 15 lipca odbędzie się parafialna piesza pielgrzymka szlakiem Orlich Gniazd na Jasną Górę. Trasa: Włodowice- Niegowa- Siedlec- Olsztyn- Częstochowa. Orientacyjny koszt: 190 zł. Zapisy i informacje u ks. Łukasza.
 6. Od grudnia 2019 została uruchomiona platforma cyfrowa zapisów internetowych dla narzeczonych narzeczeni.katowicka.pl Ma ona na celu ułatwić narzeczonym sprawne odnajdywanie dogodnych miejsc i terminów nauk przedmałżeńskich oraz spotkań w poradni życia rodzinnego. Więcej informacji w tym adres platformy znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na stronie Duszpasterstwa Rodzin: www.rodzina.katowicka.pl