Ogłoszenia Duszpasterskie – 23 grudzień 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie – 23 grudzień 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 GRUDZIEŃ 2018

4 NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Jutro w poniedziałek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na pasterkę o godz. 24.00, kolekta zebrana w czasie Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia, a kolekta zebrana w 2-gi dzień Świąt Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

 2. W kościele można pobrać światełko z Betlejem.

 3. We wtorek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy w pierwszym dniu świąt na Nieszpory kolędowe o godz. 16:15. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę.

 4. W czwartek 27 grudnia Święto św. Jana Chrzciciela, zgodnie z tradycją po Mszy św. będziemy błogosławić wino. Prosimy przynieść wino do błogosławieństwa.

 5. W piątek 28 grudnia święto Świętych Młodzianków.Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, jak również matki oczekujące potomstwa na Mszę św. o godz. 9:00. Po Mszy św. będzie udzielone błogosławieństwo dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa.

 6. W każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16.00 o 16.30 Różaniec.

 8. Spowiedź przed świętami: dzisiaj przez cały dzień do godz. 12:00 i od godz. 15:00 – 18:00
  w poniedziałek od godz. 7:00 – 14:00

 9. Z tyłu kościoła dzisiaj można zaopatrzyć się w świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”oraz opłatki.

 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na naszą parafię.

 11. W wigilię i czwartek kancelaria jest nieczynna.

 12. Trwają odwiedziny kolędowe, plan kolędy wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej. Odwiedziny w tygodniu rozpoczynamy od godz. 15.00 a w soboty i niedziele od godz. 14.00. W okresie kolędowym w tygodniu nie będzie wieczornych Mszy św.

 13. W tym roku w sobotę 29.12. od godz. 10.00 nasze domy odwiedzą Kolędnicy Misyjni. Cztery grupy kolędujących dzieci pod opieką dorosłych pójda do rodzin na Oś. Orłowiec, ul. Piecowską i Oś. Na Wzgórzu. Dzieci zaśpiewają kolędę i przedstawią krótką scenkę o afrykańskich krajach, na które zbiorą ofiarę. Zachęcamy do przyjęcia Kolędników Misyjnych

 14. Aby zadbać o czystość w naszej świątyni i poczucie odpowiedzialności za nią zapraszamy do sprzątania kościoła w poniedziałek 24.12.2018 i w sobotę 29.12.2018 Parafian z Osiedla Orłowiec 23, 27 i 28. Bóg zapłać za tę służbę!