Ogłoszenia duszpasterskie – 22 sierpień

Ogłoszenia duszpasterskie – 22 sierpień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 NIEDZIELA ZWYKŁA
22 SIERPNIA 2021 

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 75% zajmowanych miejsc.

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej, łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.
  3. W każdą środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do MBU Chorych.
  4. W piątek po rannej Mszy św. zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu: -w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec
  6. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  7. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.
  8. Informujemy, iż Powiatowe centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim realizuje w okresie od 02.08.2021 do 31.12.2021r. program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” Moduł IV. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  9. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza wszystkich mogących oddać krew na akcję honorowego odwadnia krwi, która odbędzie się w dniu 29.08.2021 r. na Rydułtowskim Rynku w godz. 9:00 – 14:00. W godzinach 9:00 – 13:00 pokazy pierwszej pomocy oraz sprzętu OSP Rydułtowy, dmuchany zamek strażacki tor przeszkód + strażacka niespodzianka.