Ogłoszenia Duszpasterskie –22 marzec 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie –22 marzec 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU LAETARE

22 MARZEC 2020

 

Przez chrzest zostaliśmy powołani do życia w światłości Chrystusowej. Przez wielkopostną pokutę mamy odrzucić grzechy, które są naszą ciemnością i powrócić do światła, które dla nas jaśnieje w Chrystusie. Niech więc dzisiaj, mocą Pana, otworzą się nasze oczy, byśmy dostrzegli światło Boga płynące z ofiary, w której uczestniczymy.

  1. W każdą środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu: – w sobotę od godz. 16.00.
  3. W Środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nie narodzone.
  4. W związku z zagrożeniem koronawirusem kancelaria parafialna jest nieczynna z wyjątkiem spraw pogrzebowych.
  5. Ze względu na epidemię z przykrością zawiadamiamy o odwołaniu Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych oraz Szkolnych.
  6. W związku z niedopatrzeniem Fundacji w tym roku nie można przekazać 1% na „Boskie Kolonie”. Przepraszamy za niedogodności.
  7. Informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.). Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi – będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych.
  8. Od grudnia 2019 została uruchomiona platforma cyfrowa zapisów internetowych dla narzeczonych narzeczeni.katowicka.pl Ma ona na celu ułatwić narzeczonym sprawne odnajdywanie dogodnych miejsc i terminów nauk przedmałżeńskich oraz spotkań w poradni życia rodzinnego. Więcej informacji w tym adres platformy znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na stronie Duszpasterstwa Rodzin: www.rodzina.katowicka.pl