Ogłoszenia duszpasterskie – 22 maja 2022

Ogłoszenia duszpasterskie – 22 maja 2022

6 NIEDZIELA WIWLKANOCNA
22.05.2022

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Zapraszamy Parafian przez cały miesiąc na Nabożeństwa Majowe, w tygodniu po wieczornej Mszy św. o godz. 17:30, zaś w soboty i niedziele o godz. 16:30.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe, podczas których modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i prosić o łaski Boże w każdej ludzkiej pracy. Nabożeństwa będą miały następujący porządek:

– Poniedziałek po rannej mszy św. nabożeństwo przy krzyżu przed kościołem
– Wtorek w ramach nabożeństwa majowego o 17:30
– Środa nabożeństwo po Mszy świętej porannej przy krzyżu na cmentarzu.

 1. W czwartek 26.05. przypada Dzień Matki. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:30 w czasie, którego będziemy się modlić za nasze mamy
 2. W piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Nabożeństwo Majowe.
 5. W przyszłą niedzielę 29 maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Z naszej parafii jest organizowany autobus, wyjazd pielgrzymów o godz. 7:00 z naszego parkingu. Zapisy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Koszt 30 zł.
 6. Wspólnota Żywego Różańca z par. św. Jerzego organizuje w sobotę 4 czerwca wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę wspólnot Różańcowych do Częstochowy. Koszt pielgrzymki to 40 zł zapisy w parafii św. Jerzego.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 8. Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca rozpoczyna się proces wyłaniania nowej Rady Parafialnej na nową pięcioletnią kadencję. Kandydatów do nowej rady parafialnej można zgłaszać do 1 czerwca w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u ks. proboszcza.
 9. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza dzisiaj mieszkańców miasta na akcję honorowego oddawania krwi, na Rydułtowskim Rynku w godz. 9:00 – 14:00.
 10. Przy rybnickiej Bazylice św. Antoniego odbędzie się spotkanie z cyklu „Rybnicki Areopag Wiary w Dialogu” nt. „Czy każda wojna jest sprawiedliwa? Postawa papieża Franciszka i Watykanu wobec wojny na Ukrainie”. Gościem będzie ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer, wykładowca Katolickiej Nauki Społecznej. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 30.05, o g. 19:00 w Domu Parafialnym Bazyliki św. Antoniego w Rybniku. Serdecznie zapraszamy.