Ogłoszenia Duszpasterskie – 22 listopad 2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2.
W związku z tym liczba osób zgromadzonych w kościele nie może przekroczyć 56 osób.

1. Dzisiaj nasz wikary ks. Łukasz obchodzi swoje urodziny zapraszamy na mszę św. w Jego intencji na godz. 17:00. Na tej mszy pragniemy również modlić się za ministrantów oraz chór „Lira” z okazji przypadającego ich święta.
  2. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  3. W środę po rannej Mszy św. Nowenna do M. B. U. Chorych, w piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– W każdą środę o godz. 19.30

– W każdą sobotę od godz. 16.00, 0 16.30 Różaniec.

1. W Środę przypada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy, z tej okazji zapraszamy o godz. 100 na Mszę św. w int. kolejarzy oraz ich rodzin.
  2. W najbliższą niedzielę 29 listopada rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy, jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.
  3. W kancelarii parafialnej oraz w zakrystii są już do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy”.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
  5. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza dzisiaj na akcję honorowego oddawania krwi, w Oratorium św. Józefa w godz.
    9:00 – 14:00.