Ogłoszenia Duszpasterskie – 22 grudzień 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22 grudzień 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ADWENTU – 22 GRUDZIEŃ 2019

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 2. We wtorek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na pasterkę o godz. 24.00, kolekta zebrana w czasie Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia, a kolekta zebrana w 2-gi dzień Świąt Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
 3. Dziękujemy za okazane serce sponsorom, którzy ufundowali nagrody roratnie dla naszych dzieci oraz rodzicom młodzieży, która przystąpiła w tym roku do bierzmowania za ufundowanie złocenia naczynia liturgicznego.
 4. Od dzisiaj można zabrać sobie do naszych domów „Światło z Betlejem”
 5. W poniedziałek i wtorek w wigilię kancelaria jest nieczynna.
 6. Grupa Modlitewna z naszej parafii zaprasza parafian we wtorek 24 grudnia o godz. 23:15 na czuwanie modlitewne przed Uroczystą Pasterką.
 7. W środę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy w pierwszym dniu świąt na Nieszpory kolędowe o godz. 16:15.
 8. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. tak jak w każdą niedzielę.
 9. W piątek 27 grudnia Święto św. Jana Chrzciciela, zgodnie z tradycją po Mszy św. będziemy błogosławić wino. Prosimy przynieść wino do błogosławieństwa.
 10. W piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 11. W sobotę 28 grudnia święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, jak również matki oczekujące potomstwa na Mszę św. o godz. 9:00. Po Mszy św. będzie udzielone błogosławieństwo dzieciom oraz matkom oczekującym potomstwa.
 12. W tym roku w sobotę 28.12. od godz. 10.00 nasze domy odwiedzą Kolędnicy Misyjni. Cztery grupy kolędujących dzieci pod opieką dorosłych pójdą do rodzin na Osiedle Orłowiec, ul. Piecowską, Ligonia oraz Osiedle Na Wzgórzu. Dzieci zaśpiewają kolędę i przedstawią krótką scenkę o afrykańskich krajach, na które zbiorą ofiarę. Zachęcamy do przyjęcia Kolędników Misyjnych
 13. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od 16.00 o 16.30 Różaniec.
 14. Z tyłu kościoła można zaopatrzyć się w świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz opłatki.
 15. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 16. Trwają odwiedziny kolędowe, plan kolędy wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej. Odwiedziny w tygodniu rozpoczynamy od godz. 15.00 a w soboty i niedziele od godz. 14.00. W okresie kolędowym w tygodniu nie będzie wieczornych Mszy św.
 17. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 18. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w:

niedzielę do godz. 1200 i od godz. 1500 – 1800

poniedziałek 23 grudnia od godz. 700 – 1000 oraz od 1500 – 1900

w Wigilię 24 grudnia od 700 – 1500

 1. W miesiącu grudniu są jeszcze wolne intencje, można zamówić je w kancelarii lub zakrystii.